MARKA TESCİLİMİZ
MAİL ADRESİ
YOUTUBE KANALIMIZ
Hava Durumu
Takvim
06/05/2023 TEMEL YANGIN EĞİTİMİ
06 Mayıs 2023 tarihinde derneğimizin en önemli destekçilerinden olan Atlas Mühendislik Mak.İth.İhr.San.Tic.Lti.Şti ve İnnova Mühendislik Makina İnşaat Kiralama İthalat İhracat San.Tic. Ltd.Şti firmalarının saha personellerine her yıl periyodik olarak tekrarladığımız uygulamalı yangın eğitimini bu sene de gerçekleştirdik.

Personele çalıştıkları ortamlardaki yangın riskini, yanıcı maddelerden oluşabilecek tehlikeleri, olası yangın durumlarındaki hareket tarzlarını, iş güvenliğinin önemini ve gerek iş sırasında gerekse özel yaşamlarında kullandıkları araçlar da meydana gelebilecek yangın tehlikesine karşı bilgiler vererek, doğru müdahale şekillerini kendilerine aktardık.

Yangın söndürme cihazı kullanımı ve nelere dikkat edilmesi gerektiği, yangın söndürme cihazlarının güvenilir ve yetkili firmalardan dolumunun ne kadar önemli olduğunu tüm personele aktardık. 

Bunun haricinde çevreden topladığımız birkaç tarihi geçmiş eski tüpler üzerinden de bir çalışma gerçekleştirerek, zamanı geçmiş yangın söndürme cihazlarının ne derece güvenli olup olmadığı konusunu da personele canlı canlı aktarma fırsatı bulduk. Eğitime katılan tüm personele ve ekip üyelerimize teşekkür ediyoruz.

Eğitimden bazı görselleri sizlerle paylaşıyoruz...

Söndürme gerçekleştirildikten sonra soğutma yapılmasının önemi...Kullanılmış tüplerin hangi şekilde bırakılması gerektiği...Araç yangınlarına müdahalenin nasıl olması gerektiği bilgisi...Kullanım süresi dolmuş yangın söndürme cihazlarıyla ilgili bi kaç çalışma...Fahri üyemiz Arda ile ön çalışma,esas eğitim daha sonra, genç nesil arkamızdan gelecek...

Söndürme yapıldıktan sonra soğutmanın önemini Arda da öğrendi...  
81 kez okundu

DESTEK VERENLER
        


                 

      

KOCAELİ GÖNÜLLÜ İTFAİYE
  
ACİL DURUMLARDA TEK NUMARA