• https://www.instagram.com/tc.sar
 • https://www.youtube.com/@tcsar
MARKA TESCİLİMİZ
MAİL ADRESİ
YOUTUBE KANALIMIZ
Hava Durumu
Takvim

Hakkımızda

KURULUŞ FELSEFESİ


VİZYONUMUZ

Acil durum haberleşmesi ve arama kurtarma faaliyetlerini koordine eden ilgili kuruluşlar ile diğer devlet kurumlarının birbirleri ve arama kurtarma birimleri arasındaki haberleşme koordinasyonunun daha sağlıklı olabilmesi için, yapılan tatbikat ve eğitimlerde kamu kurumlarında özellikle telsiz haberleşmesi konusunda ilgili kişileri bilgilendirmek ve bilinçlendirmek, telsizin sadece bas- konuş, bırak-dinle den ibaret olmadığını, hiçbir kişisel ve maddi çıkar gözetmeksizin tam bir gönüllülük esası ile yapmaya devam ederek, telsiz haberleşmesini gerçekten istekli ve gönüllü olarak yapabilecek kişiler yetiştirmek, bu yetişen kişiler ile birlikte olası afet ve acil durumlarda alanında daha tecrübeli kişiler ile sahada hep birlikte insanlara ve insanlığa yardımcı olmak ilk hedefimiz olup, telsiz haberleşmesi konusunda devamlı yeni teknolojileri takip ederek, bulunduğumuz her ortamda bu teknolojileri ve artılarını diğer kişilerle paylaşarak, telsiz haberleşmesinin ne kadar büyük önem taşıdığının farkına varılmasını sağlamaktır.


MİSYONUMUZ

Hiçbir maddi,kişisel veya siyasi çıkar gözetmeden, sadece kendi istek ve çabalarımız ile telsiz iletişim ve arama kurtarma teknikleri alanında kendimizi yetiştirmek amacıyla ulusal, uluslararası faaliyetlerde bulunmak, doğal afetlerde, beklenmedik olaylarda ve bunların tatbikatlarında can ve mal emniyeti, milli güvenlik ile ilgili olarak mahalli, bölgesel, yurt çapında acil durum ve afet haberleşmesini koordine eden ilgili kuruluşlara yardım faaliyetlerinde bulunmak, konuyla ilgili almış olduğumuz eğitimler ile bilgilenerek bu bilgileri çevremizdeki kişiler ile paylaşarak insanların  daha bilinçli ve duyarlı olmalarını sağlamaktır.

DEĞERLERİMİZ

 •  Atatürk İlke ve Devrimlerine Bağlı, Katılımcı, Ekip Çalışmasına   İnanan
 •  Süreç Yönetimi Anlayışı ile Çalışan, Duyarlı, Güvenilir, Gönüllü
 •  Örgütlü Yaşamı Savunan, Siyasi Partilere Karşı Tarafsız ve   Bağımsız
 •  Dayanışmacı, Yardımsever, Paylaşımcı, Öncü
 •  Özverili, Kaliteyi Yaşam Tarzı Olarak Benimseyen,   Bilinçlendirici, Hoşgörülü
 •  Önyargısız, Şeffaf,
 •  Ayrımcılığa Karşı
 •  Çevre ve Doğaya Özen Gösteren
 •  Çağdaş, Üretken
 •  İnsan ve Hayvan Haklarına Saygılı
 •  Sanatsever, İşbirliğine Açık
 •  Yenilikçi ve Öğrenen Bir Organizasyon
DERNEĞİMİZ

Uzun süreden bu yana faaliyet gösteren ekibimiz 2018 Aralık ayında TCSAR çatısı altında resmiyet kazanmış ve faaliyetlerine bu şekilde devam etme kararı almıştır.

Dernek merkezimiz İstanbul'dadır.
Alanında tecrübeli ileri teknolojileri ve ekipmanları kullanan haberleşme personeli ve arama kurtarma faaliyetleri alanında bir çok eğitim ve yeterliliğe sahip personelimiz, çeşitli kurum ve kuruluşların eğitim, tatbikat ve operasyonlarında görev almış ve almaya da devam etmektedir.

Resmi kurumların yanı sıra ekibimiz, bir çok çeşitli tatbikat ve operasyonlarda bazı STK'ların ve toplulukların haberleşme koordinasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.

Derneğimiz bünyesindeki üyelerimiz gerekli her durumda haberleşmeyi sağlayabilecek, yeterlilikte olmasına (belge ve donanım) özen gösterilmiş ve kadromuz bu şekilde oluşturulmuştur.

Ekip üyelerimiz gerekli yeterliliğe sahip olduklarından KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI bünyesinde gönüllü olarak görev almaktadır. Nöbetleri süresince birçok olaya müdahil olup İtfaiye ekipleri ile görev yapmaktadır. Acil durumlar da ise müsait ekip görev almak üzere, İtfaiyeye intikal etmektedir.TCSAR Muhabere İle Arama Kurtarma'nın Birleştiği

İlk ve Tek Sivil Toplum Kuruluşudur.

İLETİŞİM


Yaşanabilecek olası acil durumlarda, konu hakkında detaylı bilgi vermek suretiyle İsim - Soyad ve iletişim numarınız ile birlikte sitemizin iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

MAİL ADRESİ info@tc-sar.org


ÇAĞRI İŞARETİMİZ

YM2ETM


Yasal Uyarı

Sitemizde güvenlik amaçlı ziyaretçi bilgileri kayıt altına alınmakta olup, uygunsuz durumlar yaşanması durumunda;

Tüm hakları www.tc-sar.org'a aittir izinsiz yapılan paylaşımlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


DESTEK VERENLER
        


                 

      

İSTANBUL ORMAN
KOCAELİ GÖNÜLLÜ İTFAİYE
  
ACİL DURUMLARDA TEK NUMARA