• https://www.instagram.com/tc.sar
  • https://www.youtube.com/@tcsar
MARKA TESCİLİMİZ
MAİL ADRESİ
YOUTUBE KANALIMIZ
Hava Durumu
Takvim
Genel amacı toplumu bilinçlendirmek olan, insan yaşamı boyunca meydana gelmesi muhtemel her türlü afet durumlarına karşı daha bilinçli ve eğitimli toplum oluşmasına destek olmak amacıyla her yaştan gruplara göre uyarlanmış müfredatımız ile "Temel Afet Bilinci Semineri" vermekteyiz. Sizlerde her türlü afet durumunda bilinçli bireyler olarak hareket etme kabiliyetine sahip olmak isterseniz bizimle mail adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.Deprem kuşağında yer alan ülkemizde toplumu depreme karşı bilinçlendirmek yaşamımız boyunca meydana gelebilecek depremlere karşı doğru hareket tarzını belirlemek, depreme karşı tedbir alarak daha bilinçli ve eğitimli toplum oluşmasına destek olmak amacıyla her yaştan gruplara göre uyarlanmış müfredatımız ile "Deprem Bilinçlendirme Semineri" vermekteyiz. Sizlerde deprem konusunda eğitim alarak doğru hareket tarzını belirlemek isterseniz bizimle mail adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

TEMEL YANGIN EĞİTİMİ    17.02.2020
Temel yangın eğitimi kanun gereği iş yerlerinde çalışan personelin alması gereken eğitimlerden birisi olup, gerek toplu alanlarda gerekse kişisel olarak gün içerisinde karşılaşılması muhtemel yangın olaylarına karşı, daha bilinçli ve eğitimli toplum oluşturmak adına grup veya kişi bazında alınan eğitimdir. 

Alanında tecrübeli ve aktif gönüllü itfaiyecilik yapan ekip üyelerimiz gittikleri her olayda farklı tecrübeler edinmektedirler. Sizlerde personelinize veya grubunuza "Temel Yangın Eğitimi" aldırarak doğru müdahale teknikleri ile başlangıç safhasındaki bir yangına ilk müdahaleyi doğru şekilde yaparak büyük bir olayın önüne geçebilirsiniz. Bu da ancak eğitim almak ile mümkündür. 

Eğitmenimizden "Temel Yangın Eğitimi almak ve gönüllü itfaiyeci personelimizin de tecrübelerinden faydalanmak için bizimle mail adresimiz üzerinden irtibata geçebilirsiniz.


ilk yardım gereğinde küçük dokunuşlarla hayat kurtarmak, bazen de yanlış müdahaleye engel olmaktır. "Temel İlk Yardım semineri alarak kendiniz ve çevrenizdeki insanlar için bir iyilik yapın. Basit ilk yardım teknikleri ile belki de bir insanın hayatı sizin ellerinizde. 

"Temel İlk Yardım Semineri" almak için bizimle mail adresimiz üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Eğitim al hayata dokun.

Not:(Bu seminerde "Temel Yaşam Desteği konusu işlenmemektedir.)MUHABERE EĞİTİMİ    18.02.2020

Muhabere eğtimine katılabilmek için "Telsiz Operatörlüğü" yeterliliklerinden en az birine sahip olunması gerekmektedir.

Muhabere eğitimi geniş kapsamlı bir konu olup, özellikle faaliyet gösterilecek alan konusunda verilmektedir. Genel işleyiş, kurallar, acil durum haberleşmesi ve teknik bilgiler gibi bazı ana başlıklardan oluşmaktadır. 


Genel Telsiz Operatörlüğü özellikle deniz alanında faaliyet gösterecek bireyler ile ilgili olup, "Küresel Deniz Tehlike ve Emniyet Sistemi" GMDSS konusunu içermektedir. Telsiz operatörlüğü yeterliliklerinden birine sahip olan bireyler genel bilgi amaçlı bu eğitime katılabileceği gibi GMDSS kursuna katılacaklar ve sınava hazırlanan  operatör adaylarına da verilmektdir.

Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü belgesi alacak adaylar "Amatör Denizci Belgesi"ne (ADB) sahip olmalıdır. Adaylar aynı anda iki belge içinde sınava girebilirler. Kısa Mesafe Telsiz Operatörlüğü sınavı öncesi bireylerin talep halinde sınava hazırlık kapsamında KMT eğitimi derneğimiz tarafından düzenlenmektedir. Gerek denizde aktif kullanım gerekse bilgi sahibi olma adına adaylar bu eğitimleri alabilmektedir. Eğitim sınava yönelik ezbere dayalı değil bilgiyi gerektiği şekilde öğrenmeye yönelik verilmektdir.

Amatör Denizci Belgesi (ADB) sadece amatör amaçlı 24 metreye kadar yelkenli veya motoryat kullanımını mümkün kılmak amaçlı alınmaktadır. 

Denizcilik amatör dahi olsa ciddi bir faaliyettir ve hataya yer yoktur. Amatör denizci adaylarına talep halinde sınava hazırlık kapsamında derneğimiz tarafından eğitim düzenlenmekte olup, sadece sınav için ezbere dayalı değil öğrenmeye yönelik eğitim verilmekte olup, adayların sınavda rahatlkla soruları cevaplayabilecek düzeye gelmeleri hedeflenmektedir.

Amatör telsizcilik ulusal ve uluslararası bir faaliyet olup, iyi bir amatör telsizci ülkemizi ulusal ve uluslararası platformlarda ve havada en iyi şekilde temsil etmelidir. Bu yüzden günümüzde olduğu gibi ezbere dayalı sadece sınava yönelik bir çalışma değil öğrenmeye yönelik çalışmalar kapsamında talep eden adaylara amatör telsiz operatörlüğü hakkında kapsamlı bir eğitim vermekteyiz. 

Kişisel olarak telsiz kullanmak ve amatör faaliyetlerde bulunmak isteyen her birey kanun gereği bu belgeye sahip olmak zorundadır. 


Bizlere saha faaliyetlerimizde destek olmak için eğitim talebinde bulunabilir, bizimde sizlere tecrübelerimizi aktarabilmek adına bizlere destek olabilirsiniz.

EĞİTMENLERİMİZ

Lefter İSKENDERİDİS

Berhan Miraç YILMAZ


Burak ERÖZCAN

Ceyhun GÜRPINAR

Esma ŞAKAR

Elmas EROĞLU


Bize mail adresimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.


info@tc-sar.org
DESTEK VERENLER
        


                 

      

İSTANBUL ORMAN
KOCAELİ GÖNÜLLÜ İTFAİYE
  
ACİL DURUMLARDA TEK NUMARA